Piekarnik w domu ma każdy, ale poszczególne modele różnią się między sobą pod względem specyfikacji technicznej i katalogu funkcji. Dodatkowo od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się nowoczesne urządzenia wyposażone w system pieczenia przy użyciu pary. Czym to rozwiązanie różni się od klasycznych modeli? Czy warto kupić taki piekarnik? Podpowiadamy.

 

Piekarnik parowy - jak działa? Jak go używać?

System parowy to dodatek do standardowego piekarnika, rozszerzający zakres jego działania. Taki piekarnik również może być wyposażony w termoobieg, timer, automatyczne programy pieczenia oraz inne znane i chętnie wykorzystywane w kuchni funkcje. Nowością jest możliwość wykorzystania pary. Same piekarniki parowe dzielą się na dwa rodzaje. Do pierwszego z nich zaliczamy modele, w których para używana jest tylko na pewnym, ściśle określonym etapie pieczenia. Drugi rodzaj piekarników to urządzenia fullsteam, w których para obecna jest w całym procesie pieczenia. Jeśli chcemy piec na parze, do specjalnego pojemnika umieszczonego w piekarniku musimy wlać odmierzoną ilość wody, włączyć piekarnik, ustawić odpowiednią temperaturę i wybrać na panelu sterowania przycisk aktywujący system parowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pieczenie staje się łatwiejsze i zdrowsze, a potrawy zyskują dodatkowe walory smakowe. Funkcja pary jest szczególnie polecana przy pieczeniu ciast, które dzięki niej stają się niezwykle puszyste w środku.

 

Zalety piekarników parowych

Gotowanie na parze pozwala zachować naturalny smak, aromat i wartości odżywcze przyrządzanych potraw. Dzięki wyposażeniu piekarnika w tę funkcję, zyskujemy możliwość ograniczenia zużycia tłuszczu, a przez to także szansę zmniejszenia lub całkowitej eliminacji szkodliwych substancji w spożywanym daniu. Niebagatelną zaletą systemu jest też ograniczenie kaloryczności potraw przy zachowaniu ich wartości odżywczych. Pieczenie na parze ma jeszcze jeden atut - pozytywnie wpływa na wygląd i smak przyrządzanych wypieków.

 

Zalety:
- potrawy zachowują wartości odżywcze oraz naturalny wygląd, smak i aromat
- pieczenie z wykorzystaniem pary pozwala na ograniczenie użycia tłuszczu
- para eliminuje szkodliwe substancje
- użycie funkcji pary zmniejsza wartość kaloryczną dania

 

Piekarnik parowy – ile kosztuje? Jaki wybrać?

Zdrowie, szybkość przygotowania i wyjątkowy smak potraw to cechy przesądzające o tym, że przy wyborze nowej kuchenki warto rozważyć zakup piekarnika parowego. Poszczególne urządzenia różnią się jednak ceną i zakresem funkcjonalności. Przed zakupem należy ustalić indywidualne potrzeby  i zakres wydatku, jaki jesteśmy w stanie ponieść. Oto kilka wskazówek.

 

 • ELECTROLUX EOB5454AOX - wariant podstawowy


Budżetowa propozycja, która zaskakuje wydajnością i wielością funkcji. Wyposażony w opcję odliczania interfejs z wyświetlaczem LED oferuje prostą kontrolę nad procesem pieczenia, a chowane pokrętła i przyciski zapewniają bezpośredni dostęp do regulacji temperatury oraz trybów pieczenia.

 

 

 • ELECTROLUX EOB8757AOX - piekarnik tradycyjny z funkcją pary

 • ELECTROLUX EOB8757AOX Sprawdź
  Dostępny w promocji
  Nie wszystkie promocje, którymi jest objęty produkt, mogą się ze sobą łączyć. Informacje o możliwości łączenia się ofert promocyjnych zawarte są w regulaminach każdej z promocji na neonet.pl.

CombiSteam Pro to urządzenie łączące funkcjonalność tradycyjnego piekarnika z bardzo zaawansowanymi systemami parowymi. Zastosowanie termosondy pozwala sprawdzić, czy przyrządzane danie uzyskało zaleconą w procesie pieczenia temperaturę. Zaawansowany programator daje możliwość zapisania często używanych ustawień. Fabryczna aplikacja to również cały szereg automatycznych programów wagowych i domyślne propozycje temperatury.

 

 • ELECTROLUX EOB8751AOX - model wielofunkcyjny

Podstawowa specyfikacja urządzenia oferuje aż 15 trybów grzania, 9 programów automatycznych oraz funkcję szybkiego nagrzewania i czyszczenia parowego.

 

 • BOSCH HNG6764S1 - niezwykle duża pojemność

 • BOSCH HNG6764S1 Sprawdź
  Dostępny w promocji
  Nie wszystkie promocje, którymi jest objęty produkt, mogą się ze sobą łączyć. Informacje o możliwości łączenia się ofert promocyjnych zawarte są w regulaminach każdej z promocji na neonet.pl.

Elektryczny piekarnik z termoobiegiem i o pojemności aż 67 litrów. Posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci. W tym piekarniku można piec także w niskiej temperaturze, co doskonale sprawdza się w przypadku przygotowywania szczególnie delikatnych potraw. Piekarnik posiada także funkcje mikrofali.

 

 • SIEMENS HS636GDS1 - dla miłośników pizzy

 • SIEMENS HS636GDS1 Sprawdź
  Dostępny w promocji
  Nie wszystkie promocje, którymi jest objęty produkt, mogą się ze sobą łączyć. Informacje o możliwości łączenia się ofert promocyjnych zawarte są w regulaminach każdej z promocji na neonet.pl.

Urządzenie wyposażone jest w system CookControl Plus, termosondę, grill z obiegiem powietrza i zintegrowany system do przygotowywania pizzy.

Dodane: 2017-10-25