Telewizor 55" Sony XR-55X90L
Barwy są żywe, jasne i wyraziste. Telewizor Sony XR-55X90L doskonale oddaje te kolory, co jest szczególnie widoczne podczas oglądania sportu. Dzięki procesorowi Cognitive Processor XR obrazy są niezwykle piękne i pełne realistycznej głębi. Procesor ten również sprawia, że dźwięk idealnie współgra z akcją na ekranie, co pozwala cieszyć się zarówno wizualnymi, jak i dźwiękowymi doznaniami. Funkcje takie jak Menu dla graczy sprawiają, że ten telewizor Google TV jest idealny do wszelkiego rodzaju rozrywki. Seria X90L oferuje doskonałą grafikę i dźwięk także w najnowszych grach. Smukła konstrukcja świetnie wkomponuje się w wystrój Twojego domu.

Ulepszony Full Array LED
Zanurz się w obrazie pełnym niezwykłego kontrastu i realistycznej głębi. To zasługa licznych diod LED rozmieszczonych na całej powierzchni ekranu, które działają w strefach. Nowoczesny system lokalnego wygaszania, kontrolowany przez procesor Cognitive Processor XR, ożywia każdą scenę. Sony XR-55X90L posiada technologię XR Contrast Booster, która precyzyjnie reguluje ilość światła na ekranie. Dzięki temu jasne obrazy są jeszcze jaśniejsze, a ciemne zyskują doskonałą głębię. Ponadto, wydajny procesor oferuje ponad miliard subtelnie zróżnicowanych kolorów. Różnorodne technologie, takie jak XR Motion Clarity w serii X90L, zapewniają jakość zbliżoną do 4K oraz redukcję rozmyć obrazu w dynamicznych scenach sportowych.

Dźwięk w harmonii z obrazem
Z modelem XR-55X90L dźwięk wydobywa się bezpośrednio z ekranu, idealnie współgrając z akcją. Dzięki technologii Acoustic Multi-Audio dźwięk zdaje się pochodzić z odpowiedniego miejsca na scenie, doskonale uzupełniając obraz. Dwa głośniki X-Balanced oraz dwa głośniki wysokotonowe pozycjonujące dźwięk zapewniają precyzyjne dopasowanie obrazu i dźwięku. Oznacza to, że usłyszysz realistycznie przemieszczający się bolid wyścigowy, wiwatujący tłum kibiców, a także poczujesz się bliżej atmosfery stadionu. Dodatkowo funkcja Acoustic Center Sync podnosi poziom domowej rozrywki, synchronizując telewizor z Twoim soundbarem.

Funkcje dla graczy
Zanurz się w samym środku akcji, którą oferuje telewizor Sony XR-55X90L. Funkcja Auto HDR Tone Mapping optymalizuje ustawienia HDR podczas początkowej konfiguracji konsoli PS5. Dzięki niej dostrzeżesz drobne szczegóły i wierne kolory nawet w głębokim cieniu i intensywnym świetle. Szybkość do 120 klatek na sekundę zapewnia niemal natychmiastową akcję na ekranie, co pozwala na podjęcie każdego wyzwania strzeleckiego, sportowego lub wymagającego wysokiej wydajności. Aby uniknąć zacinania się i rozrywania obrazu, zastosowano zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) w HDMI 2.1. Oznacza to, że telewizor dynamicznie dostosowuje częstotliwość odświeżania ekranu do zmiennej liczby klatek na sekundę urządzenia do gier, zapewniając płynniejszą rozgrywkę.

Rozrywka z myślą o środowisku
Telewizory BRAVIA oferują nie tylko doskonałą jakość obrazu i dźwięku, ale także rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko. Seria X90L charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii oraz eliminacją surowców nieodnawialnych z produkcji. Aby zwiększyć efektywność energetyczną, czujnik oświetlenia dostosowuje jasność ekranu do warunków w pomieszczeniu. Pulpit Eco zawiera wszystkie ustawienia związane z ekologią, które można zmieniać pojedynczo lub wszystkie naraz. Smukła konstrukcja Seamless Edge oraz wzornictwo One Slate sprawiają, że urządzenie idealnie pasuje do Twojego stylu życia i wnętrza domu.

| Wysokość z podstawą | 738 mm |
| Liczba złączy HDMI | 4 szt. |
| Liczba złączy USB | 2 szt. |
| Wysokość bez podstawy | 707 mm |
| Złącze CI | Tak |
| Klasa energetyczna | G |
| Moc głośników | 3 x 10 W |
| Dołączone akcesoria | Podstawa telewizora Instrukcja obsługi Baterie do pilota Kabel zasilający Pilot Kabel zasilający Instrukcja obsługi |
| Przekątna ekranu | 55" |
| Szerokość | 1225 mm |
| Seria | X90L |
| Rozdzielczość | UHD 4K 3840 x 2160 |
| Typ telewizora | LED |
| Smart TV | Android TV |
| Wbudowany tuner | DVB-T (cyfrowy naziemny) DVB-C (cyfrowy kablowy) DVB-S (cyfrowy satelitarny) DVB-T2 (cyfrowy naziemny) DVB-S2 (cyfrowy satelitarny) |
| Pozostałe złącza | Wyjście audio cyfrowe (optyczne S/PDIF) Wejście Ethernet RJ 45 (LAN) Wejście kompozytowe sygnału wideo Wyjście słuchawkowe Wejście antenowe |
| Funkcje tunera | Teletext HbbTV - telewizja hybrydowa TimeShift - funkcja zatrzymywania i cofania oglądanych programów EPG - elektroniczny przewodnik po kanałach telewizyjnych |
| Standard VESA | 300 x 300 mm |
| Średni pobór mocy | 82 W |
| Pobór mocy (tryb czuwania) | 0,5 W |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Odtwarzane formaty | MPEG-4 AVI MKV WMV MP4 MP3 WMA JPEG PNG WAV GIF FLAC MOV XviD |
| Częstotliwość odświeżania | 100 Hz |
| Łączność bezprzewodowa | Bluetooth 4.2 Apple Airplay Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ambilight | Nie |
| HDR | Tak |
| Klasa energetyczna HDR | G |
| Standard HDR | HDR10 HLG Dolby Vision |
| Technologie producenta | Triluminos Pro |
| Technologie dźwięku i obrazu | Dolby Audio Skalowanie obrazu do 4K (4K Upscaler) Wzmacnianie dialogów Dolby Atmos |
| Technologie optymalizacji gier | ALLM (Auto Low Latency Mode) VRR (Variable Refresh Rate) Dedykowany tryb dla graczy |
| Aplikacje | Apple TV Amazon Prime Video YouTube Netflix Google Play Store |
| Funkcje smart | Podgląd ekranu telefonu Współpraca z asystentem głosowym Google Wbudowany Chromecast - strumieniowanie obrazu Wyszukiwanie głosowe Sterowanie głosem |

























































