Switch TP-Link TL-SG2218
TP-Link TL-SG2218 to gigabitowy switch, który jest łatwy w zarządzaniu i posiada 16 portów RJ45 oraz 2 sloty SFP, co gwarantuje szybkie i stabilne połączenia. Dzięki temu urządzeniu masz dostęp do platformy Omada SDN, która umożliwia automatyczną konfigurację ZTP, centralne zarządzanie w chmurze oraz zaawansowane monitorowanie.
Switch TP-Link TL-SG2218 pozwala na kontrolowanie ruchu wewnętrznego, co umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie zasobów sieciowych. Bezpieczeństwo zapewniają zaawansowane strategie ochrony, takie jak IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, ochrona przed DoS, Storm Control, DHCP Snooping, 802.1X, uwierzytelnianie przez serwer Radius i inne.

Centralne zarządzanie z chmury
Platforma Omada SDN integruje działanie urządzeń sieciowych, takich jak punkty dostępowe, przełączniki i bramy, oferując centralne zarządzanie z chmury.
Omada umożliwia stworzenie sieci o dużej skalowalności, którą można w pełni kontrolować za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu zapewnia płynne połączenia przewodowe i bezprzewodowe, co jest kluczowe w hotelach, szkołach, sklepach, biurach i wielu innych miejscach.

Zaawansowane funkcje QoS
Aby poprawić jakość transmisji dźwięku, danych i wideo w jednym ruchu sieciowym, administratorzy mogą ustalać priorytety dla określonych adresów IP, MAC, portów TCP lub UDP. Dzięki temu transmisje audio i wideo są płynne i bez opóźnień. Wszystko to zapewnia switch TP-Link TL-SG2218.

Efektywne zabezpieczenia
Funkcje TP-Link TL-SG2218, takie jak wiązanie IP-MAC-Port-VID, ochrona portów, Storm Control i DHCP Snooping, chronią sieć przed zagrożeniami. Urządzenie pozwala również na identyfikację i zapobieganie najczęstszym atakom DoS.
Funkcja ACL (od L2 do L4) umożliwia blokowanie dostępu do określonych zasobów sieciowych. Można ustalić odmowę przesyłania pakietów dla określonych źródłowych lub docelowych adresów MAC, IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID.
Dodatkowo, switch TP-Link TL-SG2218 wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z serwerem RADIUS/Tacacs+ do uwierzytelniania użytkowników próbujących uzyskać dostęp do sieci.

| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 18 |
| Rozmiar tablicy MAC | 8 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Liczba grup VLAN | 4096 |
| Szybkość przekierowań pakietów | 26,8 Mb/s |
| Maksymalny pobór mocy | 12,3 W |
| Wysokość | 44 mm |
| Dołączone akcesoria | Kabel zasilający Elementy montażowe Kabel zasilający Stopki gumowe |
| Dodatkowe informacje | SNMP Link Aggregation Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock) QoS Przycisk resetowania do ustawień fabrycznych VLAN IGMP Snooping Diagnostyka przewodów Spanning Tree |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 16 szt. SFP - 2 szt. |
| Szerokość | 440 mm |
| Typ obudowy | Do szaf RACK |
| Przepustowość | 36 Gb/s |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.1 AB IEEE 802.3 ad IEEE 802.3 x IEEE 802.1 d IEEE 802.1 s IEEE 802.1 w IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 x IEEE 802.1 p |
| Dostęp | Aplikacja Przeglądarka WWW (GUI) Wiersz poleceń (CLI) SNMP v1/v2c/v3 RMON SNTP |
| Power over Ethernet (PoE) | Brak PoE |





