Switch Zyxel GS1005HP (5x10/100/1000Mbit PoE+)
Zyxel GS1005HP to 5-portowy gigabitowy przełącznik PoE, który nie wymaga zarządzania i jest doskonałym wyborem dla małych przedsiębiorstw. Urządzenie posiada pięć portów Ethernet o gigabitowej przepustowości, z czego cztery to porty PoE, które mogą dostarczyć łącznie do 60 W mocy.
GS1005HP wspiera standard IEEE 802.3at, oferując do 30 watów mocy na każdy port (przy maksymalnym łącznym zapotrzebowaniu na zasilanie 60 watów), co pozwala na zasilanie urządzeń sieciowych PoE, takich jak punkty dostępowe Wi-Fi, kamery IP oraz telefony VoIP.
Przełącznik GS1005HP umożliwia łatwe podłączenie urządzeń obsługujących PoE dzięki funkcji plug-and-play, jednocześnie zapewniając oszczędność energii bez utraty wydajności.

Gigabitowa transmisja danych i inteligentne funkcje
Dzięki obsłudze gigabitowej wydajności, Zyxel GS1005HP oferuje transmisję danych dziesięciokrotnie szybszą niż standard Fast Ethernet.
Zapewnia do 2000 Mbps dedykowanej przepustowości na port, oferując zaawansowane funkcje takie jak obsługa ramek jumbo, kontrola przepływu oraz automatyczna negocjacja. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które chcą korzystać z szybkich aplikacji sieciowych.

Zaawansowany system oszczędzania energii
Przełącznik Zyxel GS1005HP wspiera funkcje standardu IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE), które pozwalają na automatyczne wykrywanie ruchu i dynamiczne dostosowanie poboru mocy, co zmniejsza zużycie energii przy mniejszym obciążeniu sieci.
Dodatkowo, model GS1005HP oferuje całkowitą moc 60 W i posiada wskaźnik LED, który świeci na pomarańczowo, gdy pobór mocy przekracza 50 W. Jeśli zużycie energii przekroczy dopuszczalny poziom, ostatnie podłączone urządzenie zostanie automatycznie odłączone, nie wpływając na działanie pozostałych urządzeń zasilanych z przełącznika.

Kompaktowa i wytrzymała obudowa
Obudowa przełącznika Zyxel GS1005HP wykonana z metalu jest kompaktowa i solidna. Umożliwia również montaż na ścianie.
Ponadto, przełącznik korzysta z pasywnego chłodzenia bez wentylatorów, co zapewnia cichą pracę i większą niezawodność dzięki braku ruchomych części, które mogłyby ulec awarii.

| Liczba portów PoE/PoE+ | 4 |
| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 5 |
| Rozmiar tablicy MAC | 2 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Bufor pamięci | 128 kB |
| Wysokość | 26 mm |
| Waga | 0,24 kg |
| Materiał obudowy | Metal |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 5 szt. |
| Typ obudowy | Biurkowy |
| Szerokość | 121 mm |
| Dołączone akcesoria | Stopki gumowe Zasilacz |
| Power over Ethernet (PoE) | PoE 802.3af (PSE) do 15.4W PoE+ 802.3at (PSE) do 30W PoE 802.3af (PSE) do 15.4 W PoE+ 802.3at (PSE) do 30 W |
| Dodatkowe informacje | Możliwość montażu na ścianie QoS Automatyczne krosowanie portów (Auto MDI-MDIX) |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 x IEEE 802.1 p IEEE 802.3 IEEE 802.3 az IEEE 802.3 af IEEE 802.3 at |
| Zarządzanie | Niezarządzalny |
| Przepustowość | 10 Gb/s |





