TP-Link 52p TL-SG3452X
TP-Link TL-SG3452X to zarządzalny przełącznik biznesowy, który oferuje zaawansowane możliwości do stworzenia kompleksowej sieci Omada. Rozwiązania SDN są w pełni zintegrowane, co pozwala na budowę wydajnej sieci. Rozbudowane funkcje L2+ i L3 wspierają tworzenie skalowalnej i dobrze zabezpieczonej sieci, która jest niezawodna i efektywna — idealna do biur, kampusów oraz dla dostawców usług.
Cztery sloty SFP+ o prędkości 10Gb/s gwarantują płynne przełączanie i minimalizują opóźnienia. Dzięki temu połączenia z serwerami i innymi przełącznikami są szybkie i niezawodne.

Funkcje warstwy L2+
Dzięki zaawansowanym funkcjom warstwy drugiej, takim jak obsługa VLAN 802.1Q tag, mirroring portów, STP/RSTP/MSTP, agregacja portów oraz kontrola przepływu 802.3x, przełączniki TL-SG3452X są wszechstronne. IGMP Snooping umożliwia inteligentne kierowanie strumieni multicastowych tylko do wybranych subskrybentów, a IGMP Throttling i IGMP Filtering skutecznie ograniczają dostęp nieupoważnionym użytkownikom. TL-SG3452X obsługuje również statyczne routowanie, co pozwala na segmentację sieci i zwiększenie jej efektywności.

Skuteczne zabezpieczenia
Funkcje takie jak wiązanie IP-MAC-Port-VID, ochrona portów, Storm Control oraz DHCP Snooping w przełączniku TL-SG3452X zabezpieczają sieć przed zagrożeniami. Urządzenie umożliwia także definiowanie najczęstszych ataków DoS, co pozwala na ich wczesne wykrywanie i zapobieganie. Funkcja ACL (od L2 do L4) jest używana do blokowania dostępu do określonych zasobów sieci.
Można ustalić odmowę przesyłania pakietów dla określonych źródłowych lub docelowych adresów MAC, IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. Dodatkowo, przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z serwerami RADIUS/Tacacs+ do uwierzytelniania użytkowników próbujących uzyskać dostęp do sieci.

Zaawansowane funkcje i udogodnienia
TL-SG3452X to doskonałe rozwiązanie dla dostawców usług internetowych dzięki funkcjom takim jak: sFlow, QinQ, L2PT, PPPoE ID Insertion i uwierzytelnianie IGMP. Funkcje OAM 802.3ah oraz protokół DLDP ułatwiają nadzór i zarządzanie siecią.
Aby zapewnić lepszą transmisję dźwięku i wideo w jednym ruchu sieciowym, administratorzy mogą ustalać priorytety dla poszczególnych adresów IP, MAC, portów TCP lub UDP itp. Dzięki temu transmisja dźwięku i wideo jest płynna i bez opóźnień.
Przełącznik obsługuje wiele funkcji IPv6, takich jak podwójny stos IPv4/IPv6, MLD Snooping, IPv6 ACL, DHCPv6 Snooping, interfejs IPv6, PMTU Discovery oraz IPv6 Neighbor Discovery, co sprawia, że sieć spełnia standardy NGN, a wymiana sprzętu na nowy nie będzie konieczna.

Sterowanie programowe infrastrukturą sieciową (SDN)
Platforma Omada do programowego sterowania infrastrukturą sieciową (SDN) integruje działanie urządzeń sieciowych, takich jak punkty dostępowe, przełączniki i bramy sieciowe, oferując centralne zarządzanie z chmury. Omada umożliwia stworzenie wysoce skalowalnej sieci — w pełni kontrolowanej za pomocą jednego interfejsu. To zapewnia płynne połączenia przewodowe i bezprzewodowe, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach oraz w wielu innych branżach i placówkach.

| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 54 |
| Rozmiar tablicy MAC | 16 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Liczba grup VLAN | 4096 |
| Szybkość przekierowań pakietów | 131 Mb/s |
| Bufor pamięci | 12 MB |
| Maksymalny pobór mocy | 32,7 W |
| Wysokość | 44 mm |
| Złącza | Console port - 1 szt. RJ-45 10/100/1000 Mbps - 48 szt. SFP+ - 4 szt. microUSB Console Port - 1 szt. |
| Power over Ethernet (PoE) | Brak PoE |
| Szerokość | 440 mm |
| Dołączone akcesoria | Kabel zasilający Elementy montażowe Kabel zasilający Stopki gumowe |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Dodatkowe informacje | SNMP Link Aggregation QoS VLAN IGMP Snooping Diagnostyka przewodów Detekcja pętli |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 u IEEE 802.3 i IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 z IEEE 802.3 ae IEEE 802.3 ad IEEE 802.3 x IEEE 802.1 d IEEE 802.1 s IEEE 802.1 w IEEE 802.1 p |
| Dostęp | Aplikacja Przeglądarka WWW (GUI) Wiersz poleceń (CLI) SNMP v1/v2c/v3 RMON SNTP |
| Przepustowość | 176 Gb/s |
| Typ obudowy | Do szaf RACK |





