TP-Link 28p TL-SG3428XMP
TP-Link TL-SG3428XMP to zarządzalny przełącznik, stworzony do budowy złożonej sieci Omada, z obsługą zasilania przez 24 porty PoE+. Cztery sloty SFP+ o przepustowości 10 Gb/s umożliwiają przełączanie bez blokad i minimalizują opóźnienia. Dzięki temu połączenia z serwerami i innymi przełącznikami są szybkie i niezawodne.
Rozbudowane funkcje L2+ i L3 wspierają tworzenie wysoce skalowalnej i dobrze zabezpieczonej sieci, która jest niezawodna i wydajna — idealna do biur, kampusów oraz dla dostawców usług.

Stworzony do wielu zastosowań
Przełącznik TL-SG3428MPX posiada 24 porty PoE+ zgodne ze standardami 802.af/at, oferując urządzeniom do 384 watów całkowitej mocy zasilania. Dane i zasilanie są przesyłane jednym kablem Ethernet, co ułatwia lokalizację urządzeń z obsługą PoE, takich jak punkty dostępowe, kamery IP czy telefony IP, a koszty prowadzenia małej firmy są znacznie niższe.

Funkcje warstwy L2+
Dzięki zaawansowanym funkcjom warstwy drugiej, takim jak obsługa VLAN 802.1Q tag, mirroring portów, STP/RSTP/MSTP, agregacja portów oraz kontrola przepływu 802.3x, przełączniki TL-SG3210XHP-M2 są wszechstronne. Funkcja IGMP Snooping inteligentnie kieruje strumienie multicastowe tylko do wybranych subskrybentów, a IGMP Throttling i IGMP Filtering ograniczają dostęp nieupoważnionym użytkownikom. TL-SG3428XMP obsługuje również statyczne routowanie, co pozwala na segmentację sieci i zwiększenie jej wydajności.

Skuteczne zabezpieczenia
Wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control oraz DHCP Snooping to funkcje przełącznika TL-SG3428XMP, które chronią sieć przed zagrożeniami. Urządzenie umożliwia także definiowanie najczęstszych ataków DoS, co pozwala na ich wczesne wykrywanie i zapobieganie. Funkcja ACL (od L2 do L4) służy do blokowania dostępu do określonych zasobów sieci.
Odmowa przesyłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych lub docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. Dodatkowo, przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS/Tacacs+ do uwierzytelniania użytkowników próbujących uzyskać dostęp do sieci.

Zaawansowane funkcje i udogodnienia
TL-SG3428XMP to doskonałe rozwiązanie dla dostawców usług internetowych dzięki funkcjom takim jak sFlow, QinQ, L2PT, PPPoE ID Insertion i uwierzytelnianie IGMP. Funkcje OAM 802.3ah oraz protokół wykrywania połączeń z urządzeniami (DLDP) ułatwiają nadzór i zarządzanie siecią.
Aby zapewnić lepszą transmisję dźwięku i wideo w jednym ruchu sieciowym, administratorzy sieci mogą określić priorytety np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP itd. Dzięki temu transmisja dźwięku i wideo jest płynna i bez opóźnień.
Przełącznik obsługuje także wiele funkcji IPv6, takich jak podwójny stos IPv4/IPv6, MLD Snooping, IPv6 ACL, DHCPv6 Snooping, interfejs IPv6, PMTU Discovery oraz IPv6 Neighbor Discovery, co sprawia, że sieć w pełni spełnia standardy NGN, a wymiana sprzętu na nowy nie będzie konieczna.

Sterowanie programowe infrastrukturą sieciową (SDN)
Platforma do programowego sterowania infrastrukturą sieciową (SDN) Omada integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych, zapewniając kompleksowe zarządzanie centralne z chmury. Omada umożliwia stworzenie wysoce skalowalnej sieci — w pełni kontrolowanej za pomocą jednego interfejsu. Przekłada się to na płynne połączenia przewodowe i bezprzewodowe, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach i placówkach.

| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 30 |
| Rozmiar tablicy MAC | 16 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Liczba grup VLAN | 4096 |
| Szybkość przekierowań pakietów | 95 Mb/s |
| Maksymalny pobór mocy | 466 W |
| Liczba portów PoE/PoE+ | 24 |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.1 AB IEEE 802.3 ad IEEE 802.3 x IEEE 802.1 d IEEE 802.1 s IEEE 802.1 w IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 x IEEE 802.1 p IEEE 802.3 af IEEE 802.3 at |
| Wysokość | 44 mm |
| Szerokość | 440 mm |
| Dołączone akcesoria | Kabel zasilający Elementy montażowe Kabel zasilający Stopki gumowe |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Dodatkowe informacje | Link Aggregation Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock) QoS VLAN IGMP Snooping Diagnostyka przewodów Detekcja pętli Spanning Tree |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 24 szt. Console port - 1 szt. SFP+ - 4 szt. microUSB Console Port - 1 szt. |
| Dostęp | Aplikacja Przeglądarka WWW (GUI) Wiersz poleceń (CLI) SNMP v1/v2c/v3 RMON SNTP |
| Power over Ethernet (PoE) | PoE 802.3af (PSE) do 15.4W PoE+ 802.3at (PSE) do 30W PoE 802.3af (PSE) do 15.4 W PoE+ 802.3at (PSE) do 30 W |
| Przepustowość | 128 Gb/s |
| Typ obudowy | Do szaf RACK |





