Netgear 16p GS116LP (16x 10/100/1000 Mb/s, 16x PoE+)
Netgear GS116LP to gigabitowy przełącznik PoE+ z 16 portami, który nie wymaga zarządzania i posiada technologię FlexPoE (76 W). Obsługuje autonegocjację, co pozwala na automatyczne łączenie się z urządzeniami końcowymi z maksymalną dostępną prędkością. Dzięki architekturze przełączania bez blokad, możliwe jest osiągnięcie najwyższej przepustowości sieci przewodowej. Funkcja Auto-MDI-MDIX eliminuje potrzebę używania kabli krosowanych.

Zasilanie PoE
Netgear GS116LP oferuje 16 portów PoE+ z łącznym budżetem mocy wynoszącym 76 W, a każdy z nich może dostarczyć do 30 watów mocy. Przełącznik wyposażony jest w technologię NETGEAR FlexPoE, która pozwala na zwiększenie budżetu mocy do 115 lub nawet 183 W przy użyciu wymiennych zasilaczy (dostępnych osobno).

Łatwy montaż
Brak potrzeby instalacji oprogramowania czy konfiguracji sprawia, że przełącznik jest gotowy do działania od razu. Wytrzymała metalowa obudowa Netgear GS116LP pozwala na umieszczenie go na biurku lub, dzięki dołączonym akcesoriom, montaż w szafie Rack oraz na ścianie. Wydajne wentylatory zapewniają cichą i niezawodną pracę.

| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Rozmiar tablicy MAC | 4 k |
| Bufor pamięci | 1 MB |
| Maksymalny pobór mocy | 90 W |
| MTBF | 2 088 514 h |
| Liczba portów PoE/PoE+ | 16 |
| Wysokość | 27 mm |
| Waga | 880 g 0,88 kg |
| Dołączone akcesoria | Elementy montażowe Zasilacz |
| Dodatkowe informacje | Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock) QoS |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 16 szt. |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 u IEEE 802.3 i IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 x IEEE 802.1 p IEEE 802.3 IEEE 802.3 az IEEE 802.3 af IEEE 802.3 at |
| Materiał obudowy | Metal |
| Power over Ethernet (PoE) | PoE 802.3af (PSE) do 15.4W PoE+ 802.3at (PSE) do 30W PoE 802.3af (PSE) do 15.4 W PoE+ 802.3at (PSE) do 30 W |
| Przepustowość | 32 Gb/s |
| Typ obudowy | Do szaf RACK Biurkowy |
| Zarządzanie | Niezarządzalny |







