Telewizor 55" Sony KD-55X85L
Kombinacja matrycy Full Array LED z procesorem 4K HDR Processor X1 umożliwia uzyskanie realistycznego kontrastu w całym obrazie. Dzięki temu telewizor Sony KD-55X85L oferuje wyświetlanie obrazów o wysokiej jakości. Ponadto, podczas oglądania filmów akcji, seriali czy programów muzycznych, każdy dźwięk będzie wyraźnie słyszalny. Telewizor z Google TV integruje filmy, programy telewizyjne i inne ulubione treści w jednym miejscu, zapewniając wygodę. Nowoczesny design został stworzony z myślą o oszczędzaniu energii.
Urządzenie jest również odpowiednie dla graczy. KD-55X85L oferuje wiele przydatnych funkcji i technologii do gier. Posiada także specjalne menu, które umożliwia łatwą zmianę ustawień.

Realistyczny obraz z żywymi kolorami
Ciesz się miliardem kolorów na panelu o szerokim spektrum barw. Wysoka jasność i kontrast. Procesor 4K HDR Processor X1 nadaje scenom żywy i realistyczny wygląd. Dzięki temu nawet jeśli Twój ulubiony film jest w rozdzielczości 2K lub HD, obejrzysz go w jakości zbliżonej do 4K. Brakujące detale odtworzy technologia 4K X-Reality PRO, która korzysta ze specjalnej bazy danych z obrazami 4K. Telewizor KD-55X85L posiada również technologię X-Motion Clarity, która optymalizuje emisję światła poprzez niezależne sterowanie elementami panelu, utrzymując płynność i ostrość obrazu bez zmniejszania jasności.

Dźwięk z mocnym basem
Obraz to nie wszystko. Sony KD-55X85L dzięki technologii dźwięku Dolby Atmos nadaje większą głębię, czystość i szczegółowość muzyce oraz ścieżkom dźwiękowym do filmów. Dodatkowo głośnik X-Balanced Speaker zapewnia czystość brzmienia i bogaty bas podczas odtwarzania muzyki i ścieżek dźwiękowych do filmów. Ma on specjalny kształt, co sprawia, że mieści się w smukłej obudowie telewizora z serii X85L. Funkcja Acoustic Auto Calibration wykrywa obiekty, które pogarszają jakość dźwięku, a następnie dostosowuje parametry dźwięku do właściwości pomieszczenia, co zapewnia optymalne brzmienie.

Rozrywka z Google TV
Z telewizorem Sony KD-55X85L wszystko, co lubisz oglądać, jest w jednym miejscu. Sprzęt ma wbudowany Chromecast i jest zgodny z Apple AirPlay. Dodatkowo może obsługiwać Siri, co pozwoli Ci na wydawanie poleceń głosowych i uwolnienie dłoni od pilota. Za sprawą Google TV możesz przeglądać ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych z różnych serwisów streamingowych. Znajdziesz je wszystkie uporządkowane w jednym miejscu. Dodatkowo możesz korzystać z zasobów serwisu filmowego BRAVIA CORE.

Wąska ramka i oszczędność energii
Telewizor Sony KD-55X85L charakteryzuje się wzornictwem z niezwykle wąską ramką. Dzięki temu możesz w naturalny sposób skupić wzrok na obrazie, a nie otoczeniu. Dodatkowo wygodna podstawa ma dwa ustawienia. Pozwoli Ci to na dopasowanie telewizora nawet do mniejszych szafek.
Do produkcji telewizora z serii X85L zużyto mniej plastiku, co oznacza oszczędność środowiska. Aby zwiększyć efektywność wykorzystania energii, czujnik oświetlenia dostosowuje jasność ekranu do warunków w pomieszczeniu. Poszczególne fragmenty obrazu są optymalizowane odpowiednio do jasności sceny. Co więcej, pulpit Eco zawiera wszystkie ustawienia związane z ekologią, którymi możesz sterować samodzielnie.

Wybierz inteligentnie
Zastanawiasz się nad zakupem telewizora? Nie wiesz, jak Sony 55X85L sprawdzi się w codziennym użytkowaniu? Przeczytaj opinię Tomasza Chmielewskiego, redaktora portalu Geex.
Sony 55X85L
Sony 55X85L jest przykładem mocno zmodyfikowanej i odmienionej serii X85, w której po raz pierwszy zastosowano podświetlenie wielostrefowe. Telewizor ten spisze się dobrze podczas oglądania telewizji, w tym treści sportowych. Bravia 55X85L nadaje się również do gier i konsumpcji multimediów. W kinie domowym sprawdzi się na mniej wymagających i pozbawionych napisów treściach, a to ze względu na mocno ograniczoną liczbę stref podświetlenia. W sumie, przy założeniu, że producent poprawi działanie podświetlenia w drodze aktualizacji oprogramowania, telewizor ten warto rozważyć. Warunkowo polecam.
sprawdź pełną recenzję na
Tomasz Chmielewski
Redaktor portalu Geexpoznaj pakiet przyjaznych usług TV
darmowa
dostawa
naprawa
door-to-door
darmowy zwrot
do 15 dni

jak skorzystać z usług?
dodaj telewizor
do koszyka
rozwiń pole
„Wybierz usługę”
wybierz usługę,
która Cię interesuje
| Liczba złączy HDMI | 4 szt. |
| Liczba złączy USB | 2 szt. |
| Złącze CI | Tak |
| Dołączone akcesoria | Podstawa telewizora Instrukcja obsługi Baterie do pilota Kabel zasilający Pilot Kabel zasilający Instrukcja obsługi |
| Przekątna ekranu | 55" |
| Seria | X85L |
| Rozdzielczość | UHD 4K 3840 x 2160 |
| Typ telewizora | LED |
| Smart TV | Google TV Android TV |
| Wbudowany tuner | DVB-T (cyfrowy naziemny) DVB-C (cyfrowy kablowy) DVB-S (cyfrowy satelitarny) DVB-T2 (cyfrowy naziemny) DVB-S2 (cyfrowy satelitarny) |
| Pozostałe złącza | Wyjście audio cyfrowe (optyczne S/PDIF) Wejście Ethernet RJ 45 (LAN) Wejście kompozytowe sygnału wideo Wyjście słuchawkowe Wejście antenowe |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Odtwarzane formaty | MPEG-4 AVI MKV WMV MP4 MP3 WMA JPEG PNG WAV GIF FLAC MOV XviD |
| Łączność bezprzewodowa | Bluetooth 4.2 Apple Airplay Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ambilight | Nie |
| HDR | Tak |
| Standard HDR | HDR10 HLG Dolby Vision |
| Technologie producenta | Triluminos Pro |
| Technologie dźwięku i obrazu | Dolby Audio Skalowanie obrazu do 4K (4K Upscaler) Wzmacnianie dialogów Dolby Atmos |
| Technologie optymalizacji gier | ALLM (Auto Low Latency Mode) VRR (Variable Refresh Rate) Dedykowany tryb dla graczy |
| Aplikacje | Apple TV Amazon Prime Video YouTube Netflix Google Play Store |
| Funkcje smart | Podgląd ekranu telefonu Współpraca z asystentem głosowym Google Wbudowany Chromecast - strumieniowanie obrazu Wyszukiwanie głosowe Sterowanie głosem |






























































