Telewizor Sony XR-50X90S
Odkryj, jak procesor Cognitive Processor XR podnosi jakość obrazu i dźwięku. Innowacyjny układ w telewizorach Sony BRAVIA XR odtwarza obraz i dźwięk w niezwykle autentyczny sposób, naśladując ludzkie zmysły. Dzięki tej technologii i szczegółowej analizie obrazów uzyskujesz realistyczną głębię, doskonały kontrast oraz piękne, intensywne kolory.

Obraz, który Cię zachwyci
Dzięki procesorowi Cognitive Processor XR, telewizor XR-50X90S z ekranem XR Triluminos Pro prezentuje ponad miliard subtelnie zróżnicowanych kolorów, jak w rzeczywistości. Szeroka paleta barw panelu i procesor, który uwzględnia ludzkie cechy, pozwalają określać kolor na podstawie nasycenia, odcienia i jasności. To połączenie zapewnia także naturalne przejścia tonalne.
Aby nadać obrazowi realistyczne kolory i głębię, procesor Cognitive Processor XR imituje ludzkie widzenie. Funkcja XR Contrast Booster precyzyjnie zmniejsza jasność w niektórych miejscach, a zwiększa w innych. W efekcie wzmacnia światła i pogłębia czerń w cieniach. Sceny stają się bardziej realistyczne, z dodatkową głębią i szczegółowością.
Technologia interpolacji XR 4K podnosi jakość obrazu z każdego źródła do poziomu zbliżonego do 4K. Procesor Cognitive Processor XR przetwarza ogromne ilości danych i inteligentnie rekonstruuje faktury i detale, by zwiększyć realizm obrazu.
Sport i kino akcji prezentują się teraz znacznie lepiej. Procesor Cognitive Processor XR z technologią XR Motion Clarity analizuje ruch w kilku klatkach, by zapewnić płynność akcji i wyraźny obraz.

Poczuj się jak w centrum wydarzeń
Technologia Acoustic Multi-Audio obejmuje głośniki wysokotonowe, które sprawiają, że wysokie częstotliwości dochodzą z miejsca, gdzie toczy się akcja na ekranie. Głośniki te precyzyjnie rozmieszczają tony wysokie, by zwiększyć realizm dźwięku. Subwoofery umieszczone po bokach emitują mocny bas, niezależnie od miejsca ustawienia telewizora.
Dzięki technologii BRAVIA XR każdy oglądany obraz będzie wypełniony dźwiękiem przestrzennym. Technologia XR Surround tworzy wirtualny dźwięk, który dochodzi z pionowej i poziomej płaszczyzny sceny dźwiękowej. Otrzymujesz efekt dźwięku 3D z samego telewizora, bez potrzeby użycia głośników sufitowych lub skierowanych do góry. Telewizor XR-50X90S jest również zgodny z Dolby Atmos.

Wspaniały obraz i dźwięk w każdych warunkach
Usiądź wygodnie: czekają Cię niezwykłe wrażenia podczas oglądania. Technologia optymalizacji z czujnikiem światła automatycznie dostosowuje obraz i dźwięk do warunków panujących w pomieszczeniu.
Typowy telewizor ma stałą jasność, niezależnie od oświetlenia pokoju, co może powodować, że obraz jest zbyt jasny lub zbyt ciemny. Ten model posiada czujnik światła, który dostosowuje jasność obrazu do warunków w pomieszczeniu: zwiększa ją w jasnych miejscach, a zmniejsza w ciemnych. Dzięki temu obraz pozostaje dobrze widoczny w każdej sytuacji.

Funkcje Smart TV
Dzięki wyszukiwaniu głosowemu szybko i łatwo znajdziesz interesujące nowości. Naciśnij przycisk wyszukiwania głosowego na pilocie i wypowiedz tytuł programu lub filmu, który chcesz obejrzeć, lub poproś o sugestie, mówiąc „znajdź filmy akcji”. Wystarczy nacisnąć przycisk wyszukiwania głosowego na pilocie.
Aby ułatwić obsługę telewizora w dzień i w nocy, pilot został całkowicie przeprojektowany. Nowy model łączy elegancję z łatwością użycia, uzyskaną poprzez zredukowanie liczby przycisków i dodanie podświetlenia. Dzięki niemu wszystko widać wyraźnie nawet w zupełnie zaciemnionym pomieszczeniu. Zwarta obudowa z aluminium jest miła dla oka i bardzo wygodnie leży w dłoni.
Zapomnij o poszukiwaniu pilota wśród poduszek na kanapie. W razie potrzeby powiedz „OK Google, znajdź pilot” lub naciśnij przycisk na bocznej części telewizora. Szybko go odnajdziesz, bo pilot zacznie wtedy emitować sygnał dźwiękowy.
Pilot ma płaską powierzchnię z obniżonymi przyciskami oraz specjalną, poliuretanową powłokę. Dzięki czemu łatwo go utrzymasz w czystości. Wszystkie przyciski są też pokryte specjalnym materiałem antybakteryjnym.

| Wysokość z podstawą | 715 mm |
| Liczba złączy HDMI | 4 szt. |
| Liczba złączy USB | 2 szt. |
| Wysokość bez podstawy | 649 mm |
| Klasa energetyczna | G |
| Moc głośników | 2 x 10 W |
| Dołączone akcesoria | Podstawa telewizora Instrukcja obsługi Baterie do pilota Kabel zasilający Pilot Kabel zasilający Instrukcja obsługi |
| Dodatkowe informacje | Automatyczna kalibracja Nagrywanie na USB Głośnik Bass Reflex |
| Przekątna ekranu | 50" |
| Szerokość | 1119 mm |
| Seria | X90S |
| Rozdzielczość | UHD 4K 3840 x 2160 |
| Typ telewizora | LED |
| Smart TV | Google TV Android TV |
| Wbudowany tuner | DVB-T (cyfrowy naziemny) DVB-C (cyfrowy kablowy) DVB-S (cyfrowy satelitarny) DVB-T2 (cyfrowy naziemny) DVB-S2 (cyfrowy satelitarny) |
| Pozostałe złącza | Wyjście audio cyfrowe Wejście Ethernet RJ 45 (LAN) Wejście kompozytowe sygnału wideo Wejście antenowe |
| Funkcje tunera | Teletext EPG - elektroniczny przewodnik po kanałach telewizyjnych |
| Standard VESA | 200 x 200 mm |
| Średni pobór mocy | 78 W |
| Pobór mocy (tryb czuwania) | 0,5 W |
| Kolor obudowy | Czarny |
| Odtwarzane formaty | VP9 AC4 MPEG-2 MPEG-1 MPEG-4 ARW AVI WMV ASF AAC OGG JPEG AVC WAV FLAC MOV XviD HEVC |
| Częstotliwość odświeżania | 100 Hz |
| Łączność bezprzewodowa | Bluetooth 4.2 Apple Airplay Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ambilight | Nie |
| HDR | Tak |
| Klasa energetyczna HDR | G |
| Standard HDR | HDR10 HLG Dolby Vision |
| Technologie producenta | Triluminos Pro XR Smoothing Live Colour™ XR Contrast Booster XR HDR Remaster |
| Technologie dźwięku i obrazu | DTS – system dźwięku przestrzennego |
| Technologie optymalizacji gier | ALLM (Auto Low Latency Mode) VRR (Variable Refresh Rate) Dedykowany tryb dla graczy |
| Aplikacje | Google Play Store |
| Funkcje smart | Wbudowany Chromecast - strumieniowanie obrazu Kompatybilność z Apple HomeKit Odtwarzanie plików multimedialnych z nośników USB i urządzeń Wyszukiwanie głosowe |













































