Switch QNAP 6p QSW-2104-2S
Model QSW-2104-2S to prosty w użyciu, niezarządzalny przełącznik z dwoma portami 10GbE SFP+ oraz czterema portami 2,5GbE RJ45. Pozwala na unowocześnienie sieci poprzez podłączenie większej liczby urządzeń o różnych wymaganiach dotyczących przepustowości. Dzięki konstrukcji bez wentylatora, która działa niemal bezgłośnie, oraz zgodności z normą IEEE 802.3az (Energy Efficient Ethernet, EEE), model QSW-2104-2S pracuje cicho i efektywnie energetycznie. Wysoka wydajność i znakomita funkcjonalność czynią z QSW-2104-2S doskonały wybór do stworzenia ekonomicznej, szybkiej sieci w domu lub biurze.

Maksymalna elastyczność z wieloma portami 10G i 2,5G Ethernet
Urządzenie QSW-2104-2S posiada porty 10GbE SFP+ oraz 2,5GbE RJ45, umożliwiające podłączenie różnych urządzeń wymagających dużej przepustowości. Dzięki interfejsom SFP+ można używać kabli miedzianych (DAC) do bezpośredniego połączenia z urządzeniami SFP+. Model QSW-2104-2S pozwala na łatwe tworzenie hybrydowej sieci o wysokiej szybkości w domu i biurze, przyspieszając transfer plików, aplikacje wirtualne, przesyłanie strumieniowe/udostępnianie multimediów i wiele innych zastosowań.

Środowiska sieciowe przygotowane na przyszłość
Firma QNAP oferuje wszechstronne i ekonomiczne rozwiązania w zakresie pamięci masowej i sieci, które zapewniają szerokie możliwości łączności. Możesz łatwo i elastycznie unowocześniać miejsce pracy lub sieć domową, aby obsłużyć aplikacje wymagające dużej przepustowości.
- Szybki serwer NAS - Użytkownik ma do wyboru różne serwery QNAP NAS z obsługą łączności 2,5GbE lub 10GbE, spełniające potrzeby w zakresie dużych szybkości.
- Modernizacja komputerów i serwerów - Serwery i komputery stacjonarne umożliwiają instalację kart sieciowych PCIe, które obsługują wielogigabitowe porty 10G/5G/2,5G/1G/100M.
- Możliwość dodania kolejnego portu sieciowego do laptopów - Laptopy i komputery niewyposażone fabrycznie w łączność Ethernet mogą korzystać z przenośnej przejściówki QNAP USB 3.2 Gen 1 do 5GbE lub Thunderbolt™ 3 do 10GbE.

Wykrywanie i blokowanie pętli
Model QSW-2104-2S posiada funkcję wykrywania pętli sieci. W przypadku wykrycia pętli, model QSW-2104-2S automatycznie zablokuje porty objęte pętlą, co pozwala na szybkie przywrócenie normalnego działania sieci.

Cisza bliska ideału i energooszczędność
Urządzenie QSW-2104-2S ma konstrukcję bez wentylatora, co zapewnia niemal bezgłośne działanie. Unikalna konstrukcja z wywietrznikami umożliwia chłodzenie urządzenia bez zakłócania ciszy otoczenia, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności. Obsługa IEEE 802.3az (EEE) pozwala także zredukować zużycie energii bez pogarszania wydajności lub funkcjonalności.

| Architektura sieci | 10 Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 6 |
| Rozmiar tablicy MAC | 16 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Maksymalny pobór mocy | 12 W |
| Dodatkowe informacje | Detekcja pętli |
| Dołączone akcesoria | Elementy montażowe Stopki gumowe Zasilacz |
| Wysokość | 38 mm |
| Waga | 0,71 kg |
| Typ obudowy | Biurkowy |
| Złącza | RJ-45 100/1000/2500 Mbps - 4 szt. SFP+ - 2 szt. |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 bz IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 az IEEE 802.3 an |
| Zarządzanie | Niezarządzalny |
| Przepustowość | 30 Gb/s |











