QNAP QSW-M408S
QSW-M408S to zarządzany przez sieć przełącznik warstwy 2, który posiada cztery porty combo 10GbE SFP+ oraz osiem portów Gigabit. Obsługując przełączanie w warstwie 2 oraz zarządzanie siecią za pomocą intuicyjnego interfejsu WWW, QSW-M408S umożliwia łatwe wdrażanie w hybrydowych środowiskach sieciowych o wysokiej prędkości i stanowi kluczowe rozwiązanie do zarządzania siecią, które może być wykorzystywane nawet przez osoby niebędące specjalistami w dziedzinie IT.

Szybkie tworzenie sieci
Łatwe wdrożenie
QSW-M408S wykorzystuje system przełączników QNAP (QSS), który oferuje prosty w obsłudze interfejs użytkownika w sieci WWW z funkcjami przynoszącymi dodatkowe korzyści, co sprawia, że konfiguracja i zarządzanie siecią są prostsze. Dzięki wysokiej wydajności, przyjaznym funkcjom zarządzania oraz kompaktowym rozmiarom, model QSW-M408S pozwala na stworzenie wydajnej sieci hybrydowej w przystępnej cenie, jednocześnie optymalizując przepustowość i zapewniając bezpieczeństwo w zakresie konserwacji sieci.

Kompaktowe wymiary
Nowoczesny i kompaktowy design sprawia, że QSW-M408S doskonale wpasowuje się w nowoczesne cyfrowe biura. Model ten, z gładką białą lub teksturowaną powierzchnią, ułatwia użytkownikom identyfikację każdego portu. Uniwersalne złącze zasilania DC również wspiera wszechstronność zastosowania QSW-M408S. Dzięki funkcji Plug-and-Play, wystarczy podłączyć urządzenie, a resztą zajmie się sam przełącznik.

Podstawowe cechy
Łączność 10GbE SFP+
QSW-M408S jest wyposażony w cztery porty 10GbE SFP+ oraz osiem portów Gigabit, co umożliwia podłączanie różnych urządzeń.
Intuicyjny interfejs zarządzania
System przełączników QNAP (QSS) z przyjaznym interfejsem sieciowym oferuje przeglądowy pulpit nawigacyjny, zarządzanie portami oraz przewodnik po konfiguracji, co sprawia, że centralne zarządzanie siecią jest proste i intuicyjne.
Sieć warstwy 2
QSW-M408S oferuje funkcje zarządzania warstwy 2, takie jak LACP, VLAN, ACL i LLDP, co pozwala administratorom IT na efektywne monitorowanie przepustowości sieci oraz zwiększanie jej bezpieczeństwa.
Protokół RSTP
QSW-M408S to jeden z nielicznych zarządzanych przełączników, który obsługuje protokół RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol). Umożliwia to łatwe i efektywne tworzenie małych oraz średnich sieci, które zapewniają możliwość rozbudowy, redundancję oraz zapobiegają powstawaniu pętli.
Zarządzanie przepływem
Zgodny z kontrolą przepływu IEEE802.3x w trybie Full-Duplex, QSW-M408S zapobiega utracie pakietów.
Online aktualizacja systemu operacyjnego
Dzięki systemowi przełączników QNAP (QSS) administratorzy mogą zaktualizować oprogramowanie układowe jednym kliknięciem, co zapewnia bezpieczeństwo sieci.
| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 12 |
| Rozmiar tablicy MAC | 16 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Maksymalny pobór mocy | 12,2 W |
| Dodatkowe informacje | Praca w trybie half duplex QoS VLAN IGMP Snooping Rapid Spanning Tree |
| Wysokość | 43 mm |
| Szerokość | 290 mm |
| Dołączone akcesoria | Kabel zasilający Zasilacz |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 8 szt. Console port - 1 szt. SFP+ - 4 szt. |
| Typ obudowy | Biurkowy |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.1 AB IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 z IEEE 802.3 ae IEEE 802.3 ad IEEE 802.3 x IEEE 802.1 w IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 p IEEE 802.3 |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Przepustowość | 48 Gb/s |
| Warstwa przełączania | 2 |
| Dostęp | Przeglądarka WWW (GUI) |

















