Switch QNAP QSW-M408-2C
QSW-M408-2C to zarządzany przełącznik Warstwy 2, który oferuje cztery porty 10GbE SFP+ (w tym dwa porty combo 10GbE SFP+/RJ45) oraz osiem portów Gigabit. Obsługując przełączanie w warstwie 2 oraz zarządzanie siecią za pomocą intuicyjnego interfejsu WWW, model ten umożliwia łatwe wdrożenie w sieci hybrydowej i stanowi podstawowe rozwiązanie do zarządzania siecią, które może być wykorzystywane nawet przez osoby spoza branży IT. QSW-M408-2C jest zgodny z technologiami 10GbE i NBASE-T, co pozwala na obsługę pięciu prędkości (10 G / 5 G / 2,5 G / 1 G / 100 M), zapewniając wyższe prędkości transmisji przy użyciu istniejących kabli Cat 5e i 6a.

Przełącznik dla małych i średnich firm
Elastyczne wdrożenie
QSW-M408-2C oferuje cztery porty 10GbE SFP+ (w tym dwa porty combo 10GbE SFP+/RJ45) oraz osiem portów Gigabit, co umożliwia podłączenie różnych urządzeń w hybrydowej sieci o wysokiej prędkości. Dzięki interfejsom SFP+ można wykorzystać kable miedziane (DAC) do bezpośredniego połączenia z urządzeniami SFP+. Dodatkowo, przy użyciu miedzianych modułów 10G-SFP-T, możliwe jest podłączenie urządzeń 10GBASE-T/NBASE-T™ za pomocą kabli RJ45 kategorii 6, 5 lub 5e.
Zaawansowane funkcje zabezpieczeń i systemu
QSW-M408-2C oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń i systemu (takie jak ACL, LLDP, RSTP i Kontrola przepływu), co pozwala administratorom na zwiększenie niezawodności sieci poprzez kontrolę dostępu, rozwiązywanie problemów, zapobieganie pętlom oraz utracie pakietów.
Intuicyjne oprogramowanie
QSW-M408-2C korzysta z systemu przełączników QNAP (QSS), który zapewnia przyjazny interfejs użytkownika w sieci WWW z funkcjami oferującymi dodatkowe korzyści, co ułatwia konfigurację i zarządzanie siecią.
Kontrola przepustowości i pakietów
QSW-M408-2C oferuje funkcje kontroli przepustowości i pakietów (np. LACP, VLAN, QoS i IGMP Snooping), co zwiększa wydajność sieci poprzez grupowanie adresów IP oraz zarządzanie przepustowością.
Wyższe prędkości
QSW-M408-2C jest zgodny z technologiami 10GbE i NBASE-T, co pozwala na obsługę pięciu prędkości (10 G / 5 G / 2,5 G / 1 G / 100 M). Porty combo SFP+/RJ45 (miedziane), gdy są używane z istniejącymi kablami, oferują wyższe prędkości transmisji. W zależności od rodzaju kabli i ich długości, można osiągnąć różne prędkości, co umożliwia szybszy i bardziej efektywny transfer danych.
| Architektura sieci | 10 Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 12 |
| Rozmiar tablicy MAC | 16 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Maksymalny pobór mocy | 22 W |
| Wysokość | 43 mm |
| Szerokość | 290 mm |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 8 szt. Combo port BASE-T/SFP - 2 szt. SFP+ - 2 szt. |
| Typ obudowy | Biurkowy |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.1 AB IEEE 802.3 bz IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 z IEEE 802.3 ae IEEE 802.3 ad IEEE 802.3 x IEEE 802.1 w IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 p IEEE 802.3 IEEE 802.3 an |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Przepustowość | 48 Gb/s |
| Dostęp | Przeglądarka WWW (GUI) |

















