QNAP QSW-M2108-2S
QSW-M2108-2S to zarządzany przełącznik Warstwy 2, który posiada dwa porty 10GbE SFP+ oraz osiem portów 2,5 Gigabit. Ten model, obsługujący przełączanie w warstwie 2 oraz zarządzanie siecią za pomocą intuicyjnego interfejsu WWW, umożliwia łatwe wdrażanie w hybrydowych środowiskach sieciowych o wysokiej prędkości i stanowi kluczowe rozwiązanie do zarządzania siecią, które może być wykorzystywane nawet przez osoby spoza branży IT.

Elastyczne wdrożenie
Niezawodna wydajność
Model QSW-M2108-2S, dzięki wysokiej wydajności, przyjaznym funkcjom zarządzania oraz kompaktowym rozmiarom, umożliwia efektywną modernizację sieci, oferując łączność do 2,5GbE lub 10GbE, przy jednoczesnej optymalizacji przepustowości oraz zapewnieniu bezpieczeństwa w zakresie konserwacji sieci. System przełączników QNAP (QSS) dysponuje prostym w obsłudze interfejsem użytkownika w sieci WWW, który oferuje dodatkowe korzyści, co sprawia, że konfiguracja i zarządzanie siecią są prostsze.

Zorientowany na użytkownika
QSW-M2108-2S charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami oraz nowoczesnym designem, a jego subtelna, teksturowana powierzchnia wyróżnia go spośród innych urządzeń. Uniwersalne złącze zasilania DC pozwala na elastyczne wdrażanie modelu QSW-M2108-2S oraz łatwe rozpoznawanie poszczególnych portów. Dzięki funkcji Plug-and-Play wystarczy podłączyć urządzenia do modelu QSW-M2108-2S, aby natychmiast rozpocząć jego użytkowanie.

Kluczowe cechy
Łączność 10GbE & 2,5GbE
Oferuje dwa porty 10GbE SFP+ oraz osiem portów 2,5GbE RJ45, co umożliwia podłączanie różnych urządzeń oraz tworzenie hybrydowej sieci o wysokiej prędkości.
Intuicyjny interfejs do zarządzania
System przełączników QSS od QNAP jest prosty w obsłudze i oferuje przejrzysty pulpit nawigacyjny, zarządzanie portami oraz przewodnik po konfiguracji, co sprawia, że centralne zarządzanie siecią staje się bardziej intuicyjne.
Sieć Layer 2
Zapewnia funkcje zarządzania Warstwy 2, takie jak LACP, VLAN, ACL oraz LLDP, co pozwala pracownikom działu IT na efektywne monitorowanie przepustowości sieci oraz zwiększanie jej bezpieczeństwa.
Protokół RSTP
Jeden z wielu przełączników zarządzanych przez sieć, który obsługuje protokół RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol). Umożliwia łatwe i efektywne wdrażanie małych oraz średnich sieci, zapewniając możliwość rozbudowy, redundancję oraz zapobieganie powstawaniu pętli.
Kontrola przepływu
Zgodny z Kontrolą przepływu IEEE802.3x w trybie Full-Duplex, QSW-M2108-2S zapobiega utracie pakietów.
Aktualizacja systemu operacyjnego online
System QSS można zaktualizować jednym kliknięciem, co pozwala pracownikom działu IT na utrzymanie bezpieczeństwa sieci.
| Architektura sieci | 10 Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 10 |
| Rozmiar tablicy MAC | 16 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Maksymalny pobór mocy | 23 W |
| Dodatkowe informacje | Przycisk resetowania do ustawień fabrycznych |
| Wysokość | 43 mm |
| Szerokość | 290 mm |
| Złącza | RJ-45 100/1000/2500 Mbps - 8 szt. SFP+ - 2 szt. |
| Typ obudowy | Biurkowy |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.1 AB IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 z IEEE 802.3 ae IEEE 802.3 ad IEEE 802.3 x IEEE 802.1 w IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 p IEEE 802.3 |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Przepustowość | 40 Gb/s |
| Warstwa przełączania | 2 |
| Dostęp | Przeglądarka WWW (GUI) |





