QNAP QGD-1602P-C3758-16G RACK
Model QGD-1602P jest wyposażony w porty 2,5GbE oraz 10GbE SFP+ i oferuje wyjście PoE do 90W, co pozwala na stworzenie wydajnej infrastruktury sieciowej PoE o dużej mocy, idealnej dla punktów dostępu Wi-Fi 6 oraz routerów. Urządzenie to wykorzystuje wielordzeniowe procesory Intel Atom 2,2 GHz oraz posiada dwa gniazda na dyski SATA, co umożliwia obsługę do 6 maszyn wirtualnych oraz aplikacji QTS. Dzięki wewnętrznej przepustowości 20GbE oraz technologii Intel QuickAssist (Intel QAT), QGD-1602P zapewnia wysoką wydajność transmisji, niezbędną do wirtualizacji rozwiązań brzegowych oraz IPsec VPN, oferując małym i średnim firmom ekonomiczne i centralnie zarządzane rozwiązanie do wdrażania sieci LAN.

Zwiększona wydajność
Zaspokaja wszystkie potrzeby biznesowe
QGD-1602P to wszechstronne, centralne rozwiązanie sieciowe, które zapewnia elastyczne zasilanie, zarządzanie oparte na sieci oraz nowoczesne aplikacje wirtualizacyjne do rozwiązywania różnorodnych problemów sieciowych. Model ten obsługuje nie tylko monitoring IP, zabezpieczenia sieciowe, zarządzanie bezprzewodowymi punktami dostępu oraz aplikacje związane z rozbudową pamięci masowej, ale także integruje QuWAN, co pozwala na stworzenie infrastruktury SD-WAN z innymi urządzeniami QNAP w różnych lokalizacjach, umożliwiając budowę solidnej i bezpiecznej infrastruktury IT.

Obsługa wirtualizacji
Guardian obsługuje system operacyjny QTS od QNAP i jest pierwszą na świecie serią przełączników PoE, które mogą hostować maszyny wirtualne, kontenery oraz oferować inne aplikacje w chmurze – umożliwiając różnorodne połączenia sieciowe oraz rozwiązania pamięciowe. Obsługa maszyn wirtualnych jest zapewniana nie tylko przez QuWAN, QVR Pro, HybridMount i inne aplikacje, ale także przez dołączoną aplikację App Center, co pozwala na korzystanie z wielu aplikacji open-source.

Kluczowe cechy
PoE++/PoE+
Zgodność z normami IEEE 802.3bt PoE++ oraz IEEE 802.3at PoE+. Oferuje 4 porty 90W oraz 12 portów 30W PoE Gigabit. Możliwość dostarczenia łącznej mocy zasilania wynoszącej 380W, aby sprostać wymaganiom urządzeń o dużej mocy (PD) oraz obsługiwać funkcje inteligentnego zarządzania PoE.
Łączność 10GbE
Dwa porty 10GbE SFP+ zapewniają komputerom, przełącznikom LAN oraz serwerom NAS wyższą przepustowość, co zwiększa wydajność w zastosowaniach takich jak wirtualizacja, edycja wideo 4K oraz udostępnianie plików.
Sieć Warstwy 2
Zapewnia pełne funkcje zarządzania Warstwy 2 (np. VLAN, LACP, QoS IGMP Snooping oraz Wake-on-LAN) oraz intuicyjne oprogramowanie do zarządzania siecią. Pracownicy działu IT mogą skutecznie kontrolować przepustowość sieci oraz zwiększać bezpieczeństwo za pomocą webowego interfejsu do zarządzania.
2 gniazda M.2 PCIe
Wykorzystaj dyski SSD jako pamięć podręczną lub w puli pamięci, aby przyspieszyć dostęp do plików.
Elastyczna rozbudowa PCIe
Dwa gniazda PCIe Gen3 x4 umożliwiają użytkownikom instalację kart sieciowych 10GbE, dwuportowych kart QM2 M.2 SSD/10GbE, kart USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) lub kart sieci bezprzewodowych.
Mesh VPN
Hosting aplikacji kontenerowych oraz maszyn wirtualnych z różnymi systemami operacyjnymi. Elastyczna instalacja QuWAN, wirtualnego routera, zapór sieciowych lub oprogramowania do zarządzania bezprzewodową siecią LAN dla różnych aplikacji do zarządzania siecią.
| Architektura sieci | 10 Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 18 |
| Rozmiar tablicy MAC | 32 k |
| Maksymalny pobór mocy | 280 W |
| Liczba portów PoE/PoE+ | 16 |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 bz IEEE 802.3 bt IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 z IEEE 802.3 ae IEEE 802.3 x IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 p IEEE 802.3 af IEEE 802.3 at IEEE 802.3 an |
| Wysokość | 44 mm |
| Szerokość | 435 mm |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Złącza | RJ-45 100/1000/2500 Mbps - 8 szt. RJ-45 10/100/1000 Mbps - 8 szt. SFP+ - 2 szt. |
| Dostęp | Przeglądarka WWW (GUI) |
| Przepustowość | 48 Gb/s |
| Typ obudowy | Do szaf RACK |
| Power over Ethernet (PoE) | Zasilanie przez PoE (PD) |











