QNAP QSW-M2116P-2T2S
QSW-M2116P-2T2S od QNAP to zarządzany przełącznik L2 PoE, który dysponuje szesnastoma portami 2,5GbE PoE+ o mocy 30 W oraz dwoma portami 10GbE PoE++ o mocy 90 W. Model ten zapewnia łączną moc 280 W oraz dwa porty 10GbE SFP+, co pozwala na stworzenie szybkiej i efektywnej infrastruktury sieciowej PoE dla punktów dostępowych oraz routerów Wi-Fi 6, a także umożliwia integrację z siecią szkieletową. System przełączników QSS od QNAP, z intuicyjnym interfejsem webowym, wspiera administratorów IT w efektywnym zarządzaniu sieciami Layer 2 i PoE, w tym bezprzewodowymi punktami dostępu, kamerami IP, cyfrowym podpisem, przełącznikami rdzeniowymi oraz serwerami.

Szybkie tworzenie sieci
Elastyczne wdrożenie
Wysoka mobilność to kluczowy element rozwoju przedsiębiorstw. QSW-M2116P-2T2S wspiera firmy w budowie szybkiej infrastruktury bezprzewodowej sieci LAN oraz oferuje funkcje przesyłania danych w sieci szkieletowej. Model ten wykorzystuje QSS (ang. QNAP Switch System), przyjazny dla użytkownika system zarządzania siecią z interfejsem webowym, który umożliwia administratorom IT efektywne zarządzanie sieciami Layer 2 i PoE.

Kompaktowe wymiary
Zaprojektowany z myślą o serwerowniach oraz pomieszczeniach komputerowych, QSW-M2116P-2T2S ma standardową obudowę 1U oraz diodę LED informującą o awarii wentylatora, co ułatwia administratorom IT instalację oraz konserwację.

Kluczowe funkcje
PoE++/PoE+
Zgodność z normami IEEE 802.3bt PoE++ oraz IEEE 802.3at PoE+. Oferuje 2 porty o mocy 90 W oraz 16 portów 30 W PoE. Może dostarczyć zasilanie o łącznej mocy 280 W, spełniając wymagania urządzeń o dużym poborze mocy (PD).
Porty SFP+/RJ45
Model QSW-M2116P-2T2S, obsługujący technologie 10GBASE-T oraz 5GBASE-T, umożliwia pięć prędkości (10 G / 5 G / 2,5 G / 1 G / 100 M), oferując wyższe prędkości transmisji przy użyciu istniejących kabli.
Łączność 10GbE
Dwa porty 10GbE SFP+ mogą być podłączone do Internetu, routerów, głównych przełączników oraz serwera NAS, aby sprostać wymaganiom wysokiej przepustowości w sieciach szkieletowych lub centrach danych.
Intuicyjny interfejs zarządzania
Oferuje przyjazny interfejs WWW, który umożliwia administratorom IT efektywne zarządzanie sieciami Layer 2 i PoE. Dodatkowo, dzięki pulpitowi z informacjami ogólnymi oraz graficznej analizie statystycznej, administratorzy mają szybki dostęp do wszystkich danych dotyczących przełącznika oraz zasilanych urządzeń, co sprawia, że centralne zarządzanie urządzeniami o dużym poborze mocy jest proste i intuicyjne.
Sieć Layer 2
Zapewnia wszechstronne funkcje zarządzania Layer 2 (np. VLAN, LACP, QoS IGMP Snooping oraz Wake-on-LAN), co pozwala administratorom IT efektywnie kontrolować przepustowość sieci oraz poprawiać bezpieczeństwo za pomocą intuicyjnego interfejsu WWW do zarządzania przełącznikiem.
Aktualizacja oprogramowania online
Dzięki systemowi przełączników QNAP (QSS) administratorzy mogą zaktualizować oprogramowanie układowe jednym kliknięciem, co zapewnia bezpieczeństwo sieci.
| Architektura sieci | 10 Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 20 |
| Rozmiar tablicy MAC | 32 k |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Maksymalny pobór mocy | 350 W |
| Liczba portów PoE/PoE+ | 18 |
| Wysokość | 44 mm |
| Szerokość | 285 mm |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.1 AB IEEE 802.3 bt IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 z IEEE 802.3 ae IEEE 802.3 ad IEEE 802.3 x IEEE 802.1 Q IEEE 802.3 IEEE 802.3 af IEEE 802.3 at IEEE 802.3 an |
| Złącza | SFP+ - 2 szt. RJ-45 100/1000/10000 Mbps - 2 szt. RJ-45 100/1000/2500 Mbps - 16 szt. |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Dostęp | SNMP v1/v2c/v3 |
| Power over Ethernet (PoE) | PoE++ 802.3bt (PSE) do 90 W PoE 802.3af (PSE) do 15.4 W PoE+ 802.3at (PSE) do 30 W |
| Przepustowość | 80 Gb/s |
| Typ obudowy | Do szaf RACK |











