TP-Link TL-SG1016PE
TP-Link TL-SG1016PE to przełącznik Gigabit Ethernet z 16 portami, który można zamontować na blacie lub w szafie rack. Osiem z tych portów obsługuje standard zasilania PoE+. Dzięki temu możesz szybko rozbudować swoją sieć, przesyłając dane i zasilanie jednym kablem Ethernet. Dodatkowo, przełącznik TL-SG1016PE jest przyjazny dla środowiska. Dzięki technologii oszczędzania energii możesz znacznie zmniejszyć zużycie prądu.

Zasilanie Power over Ethernet
Osiem portów RJ-45 w przełączniku TP-Link TL-SG1016PE obsługuje zasilanie PoE+. Porty te automatycznie identyfikują i zasilają urządzenia PoE zgodne ze standardami IEEE 802.3af/at. Oznacza to, że zasilanie i dane można przesyłać jednym przewodem. Sieć można rozbudować w miejscach, gdzie nie ma gniazdek elektrycznych, ale jest dostępne okablowanie. Z całkowitą mocą 150 W (do 30 W na port) TL-SG1016PE może zasilać urządzenia takie jak punkty dostępowe Wi-Fi, kamery IP czy telefony VoIP.

Priorytetyzacja portów
TL-SG1016PE posiada funkcję priorytetyzacji portów, która chroni system w przypadku przekroczenia całkowitej mocy PoE. Jeśli porty zużywają moc równą lub większą niż 150 W, port o najniższym priorytecie zostaje odłączony, aby inne urządzenia mogły działać dalej. Funkcja automatycznego restartu (PoE Auto Recovery) pozwala na bezobsługowe przywrócenie działania urządzeń PoE, które przestały odpowiadać lub z którymi utracono połączenie.

Łatwość użytkowania
Przełącznik TL-SG1016PE jest prosty w obsłudze i instalacji. Nie wymaga skomplikowanej konfiguracji. Łatwe zarządzanie zapewnia strona internetowa lub narzędzie konfiguracyjne. Obudowa do montażu na blacie lub w szafie rack oraz wysoka wydajność i jakość działania sprawiają, że przełącznik TL-SG1016PE to doskonały wybór zarówno do domu, jak i małego biura.

| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 16 |
| Rozmiar tablicy MAC | 8 k |
| Liczba portów PoE/PoE+ | 8 |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Liczba grup VLAN | 128 |
| Szybkość przekierowań pakietów | 23,8 Mb/s |
| Maksymalny pobór mocy | 124,4 W |
| Wysokość | 44 mm |
| Dodatkowe informacje | VLAN Automatyczne krosowanie portów (Auto MDI-MDIX) |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 16 szt. |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 u IEEE 802.3 i IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 x IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 p IEEE 802.3 af IEEE 802.3 at |
| Warstwa przełączania | 2 |
| Materiał obudowy | Metal |
| Power over Ethernet (PoE) | PoE+ 802.3at (PSE) do 30W PoE+ 802.3at (PSE) do 30 W |
| Przepustowość | 32 Gb/s |
| Typ obudowy | Do szaf RACK |
| Zarządzanie | Zarządzalny L2 |
| Dostęp | Przeglądarka WWW (GUI) |

