Zyxel GS1200-5HP V2
Przełączniki z serii Zyxel GS1200 PoE+ charakteryzują się prostym w obsłudze graficznym interfejsem użytkownika, wsparciem dla QoS oraz zgodnością z normami zasilania 802.3af i 802.3at PoE+, co umożliwia szybką i łatwą konfigurację. Dzięki licznych funkcjom, GS1200-5HP V2 jest idealnym rozwiązaniem dla małych biur korzystających z monitoringu IP, telefonii VoIP lub bezprzewodowych punktów dostępowych.

Obsługa PoE+ 802.3af/802.3at
Przełącznik wspiera standard IEEE 802.3at PoE, dostarczając do 30 watów na port (z maksymalnym budżetem mocy wynoszącym 60 watów) do zasilania urządzeń takich jak punkty dostępowe, kamery IP czy telefony VoIP. Dzięki interfejsowi użytkownika można łatwo monitorować stan zasilania każdego urządzenia oraz w razie potrzeby je wyłączać i ponownie uruchamiać.

Funkcje sieciowe
IGMP Snooping
Na podstawie zapytań i raportów protokołu IGMP (Internet Group Management Protocol) przełącznik przesyła ruch tylko do portów, które go żądają, zamiast do wszystkich portów.
VLAN (virtual local area network)
Pozwala na separację ruchu w firmie, na przykład poprzez izolację zasobów między administratorami sieci a zwykłymi użytkownikami lub między pracownikami a użytkownikami publicznymi.
QoS (Quality of service)
Umożliwia przypisanie różnych priorytetów aplikacjom, użytkownikom lub strumieniom wideo/głosu/danych, zapewniając określony poziom wydajności przepływu danych.
Agregacja łączy
Pozwala na połączenie dwóch fizycznych portów w jedną ścieżkę danych o dużej przepustowości, co zapewnia szybsze przesyłanie plików i większą niezawodność połączenia.

Intuicyjny interfejs webowy
Przełączniki z serii GS posiadają przyjazny dla użytkownika interfejs internetowy, który umożliwia szybką i łatwą konfigurację urządzenia, zarządzanie, tworzenie kopii konfiguracji oraz aktualizację oprogramowania. Dzięki kilku kliknięciom Twoja sieć zacznie działać, a Ty możesz skupić się na ważniejszych zadaniach biznesowych.

Cicha i energooszczędna konstrukcja
Zwiększ kontrolę nad siecią i jej widoczność bez zakłócania spokojnego środowiska pracy. Przełącznik nie posiada wentylatora, co zapewnia cichą pracę i większą niezawodność dzięki mniejszej liczbie elementów mogących ulec awarii.
Wbudowana funkcja IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) automatycznie wykrywa ruch sieciowy i dynamicznie dostosowuje zużycie energii, aby zmniejszyć jej pobór w przypadku niskiego natężenia ruchu.

| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 5 |
| Maksymalny pobór mocy | 72 W |
| Rozmiar tablicy MAC | 2 k |
| Liczba portów PoE/PoE+ | 4 |
| Ramka Jumbo | 9,000 B |
| Bufor pamięci | 128 kB |
| Dołączone akcesoria | Zasilacz |
| Wysokość | 26 mm |
| Dodatkowe informacje | QoS VLAN Automatyczne krosowanie portów (Auto MDI-MDIX) Automatyczne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX) |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 u IEEE 802.3 ab IEEE 802.3 z IEEE 802.3 x IEEE 802.1 Q IEEE 802.1 p IEEE 802.3 az IEEE 802.3 af IEEE 802.3 at IEEE 802.3 p |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 5 szt. |
| Typ obudowy | Biurkowy |
| Warstwa przełączania | 2 |
| Zarządzanie | Smart |
| Power over Ethernet (PoE) | PoE 802.3af (PSE) do 15.4W PoE 802.3af (PSE) do 15.4 W |
| Materiał obudowy | Metal |
| Dostęp | Przeglądarka WWW (GUI) |
| Przepustowość | 10 Gb/s |





