Netgear 5p GS305EP
Przełącznik Netgear 5p GS305EP jeszcze bardziej rozszerza możliwości działania w sieci firmowej dzięki oszczędnym funkcjom zarządzania: VLAN, QoS, kontrola PoE i inne. Zaawansowane opcje PoE umożliwiają m.in. nadpisywanie alokacji mocy, zdalne włączanie/wyłączanie oraz cykl zasilania, co ułatwia zarządzanie energią podłączonych urządzeń PoE. Separacja sieci na podstawie portów oraz 802.1Q na mniejsze grupy zapewnia bezpieczniejsze i bardziej efektywne wykorzystanie zasobów sieciowych.

Prosta obsługa i zarządzanie
Netgear GS305EP oferuje podstawowe funkcje zarządzania siecią dzięki przełączaniu typu plug-and-play. Przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny umożliwia łatwe zarządzanie oraz konfigurowanie zaawansowanych funkcji w sieci za pomocą responsywnego, przyjaznego dla użytkowników oraz biznesu, internetowego i mobilnego interfejsu GUI.

Zasilanie przez Ethernet
Netgear GS305EP dysponuje 4 portami PoE + o łącznej mocy 63W, co pozwala na zasilanie wszelkiego rodzaju urządzeń PoE za pomocą jednego kabla zasilającego i sieciowego. Przełącznik umożliwia podłączenie do urządzeń PoE +, takich jak bezprzewodowe punkty dostępowe, kamery IP, telefony VoIP, systemy kontroli dostępu czy inne urządzenia IoT zasilane przez PoE. Co istotne, switch utrzymuje zasilanie PoE nawet podczas aktualizacji oprogramowania układowego lub restartu systemu.

| Architektura sieci | Gigabit Ethernet |
| Całkowita liczba portów | 5 |
| Rozmiar tablicy MAC | 4 k |
| Ramka Jumbo | 9,216 B |
| Liczba grup VLAN | 64 |
| Bufor pamięci | 192 kB |
| Maksymalny pobór mocy | 63 W |
| MTBF | 1 164 104 h |
| Liczba portów PoE/PoE+ | 4 |
| Obsługiwane standardy | IEEE 802.3 az |
| Wysokość | 27 mm |
| Dołączone akcesoria | Kabel zasilający Kabel zasilający |
| Warstwa przełączania | 3 |
| Zarządzanie | Zarządzalny L3 |
| Materiał obudowy | Metal |
| Złącza | RJ-45 10/100/1000 Mbps - 5 szt. |
| Power over Ethernet (PoE) | Universal POE (UPOE) do 60W Universal POE (UPOE) do 60 W |
| Przepustowość | 10 Gb/s |
| Typ obudowy | Biurkowy |



















